telefon

Praktycznie każdy ma smartfona. Dzisiejsze telefony są znacznie bardziej zaawansowane i pozwalają na wiele rzeczy, na przykład przeglądanie internetu za pomocą przeglądarki, kontaktowanie się z innymi za pomocą komunikatorów zamiast SMSów, robienie zdjęć o bardzo wysokiej jakości, kręcenie filmów w Full HD, granie w zaawansowane technicznie gry, płatność zbliżeniową. Można by funkcje smartfona wymieniać w nieskończoność. Dlatego właśnie ludzie tak bardzo chcą mieć jak najlepszy telefon na rynku. Niestety – telefony w sklepach stacjonarnych są drogie i nie każdego na nie stać. Osobiście wszystkie moje telefony kupiłem przez internet. W tym artykule przeczytacie, dlaczego lepiej kupować telefony (i ogólnie sprzęt elektroniczny) przez internet.

Kupno sprzętu elektronicznego przez internet

Jeśli chodzi o sam zakup – to praktycznie niczym się to nie różni. Sami spójrzcie!

Gwarancja

Gwarancja przy kupnie przez internet zazwyczaj trwa tyle samo co przy kupnie w sklepie stacjonarnym, a czasami nawet dłużej. Jeśli chcemy mieć dłuższą gwarancje – to możemy bez problemu za bardzo niską cene taką wykupić w sklepie. Możemy też ubezpieczyć telefon u niektórych firm ubezpieczeniowych, lub u operatora.

Cena

Weźmy przykładowy telefon, który kosztuje 1500 zł w sklepie stacjonarnym. Kupując go przez internet cena może wynieść nawet 300 złotych mniej, czyli w tym przypadk 1200 zł. Brzmi to bardzo kusząco, prawda? Dzięki temu możemy oszczędzić 300 zł na jakieś dodatki do telefonu, lub kupić telefon z wyższej półki.

Dostawa

Kupująć smartfon przez internet nie musimy udawać się do żadnego sklepu. Wystarczy kliknąć parę razy na ich stronie, wybrać jaki kolor telefonu chcemy, podać nasze dane i zapłacić za pomocą konta bankowego, lub wybrać też zapłate za pobraniem. Polecam płacenie za pomocą konta bankowego, ponieważ płacąc za pobraniem możemy zapłacić 20 lub 30 złotych więcej.

Podsumowanie

Kupno telefonu przez internet jest o wiele bardziej opłacalne ze względu na to, że dostajemy to samo co w zwykłym sklepie stacjonarnym (tj telefon, pudełko, gwarancje i różne dodatki dodane przez producenta) a przy okazji płacimy znacznie mniej i mamy dostawe do domu.