Kilka wytycznych dotyczących projektowania stron www zapewniające wyjątkowe wrażenia użytkownika.

1.ProstProjektowanie stron wwwota

Chociaż wygląd witryny jest ważny, większość odwiedzających nie przychodzi do Twojej witryny, aby ocenić, jak gładki jest projekt. Zamiast tego przychodzą do Twojej witryny, aby wykonać pewne działanie lub znaleźć jakąś konkretną informację.

Dodanie niepotrzebnych elementów projektu do Twojej witryny, utrudni odwiedzającym jedynie osiągnięcie tego, co chcą osiągnąć.

2.Hierarchia wizualna
Ściśle powiązana z zasadą prostoty, hierarchia wizualna pociąga za sobą organizowanie i reorganizowanie elementów strony internetowej tak, aby odwiedzający naturalnie najpierw był przyciągany przez najważniejsze elementy.

3.Płynność
Intuicyjna nawigacja w witrynie jest kluczowa do zapewnienia użytkownikom możliwości znalezienia tego, czego szukają. Najlepiej byłoby, gdyby odwiedzający odwiedzali Twoją witrynę i nie musieli intensywnie myśleć o tym, gdzie powinni kliknąć dalej – przejście z punktu A do punktu B powinno być jak najbardziej bezproblemowe. Dodatkowo jest to punktowane pozytywnie przez Google, dzięki czemu nasza witryna będzie wyżej w wynikach wyszukiwania Google.pl

4.Konsystencja
Oprócz zachowania spójności nawigacji w witrynie ogólny wygląd witryny powinien być spójny na wszystkich stronach witryny. Tła, schematy kolorów, kroje pisma, a nawet ton Twojego pisania to obszary, w których spójność może mieć pozytywny wpływ.
Nie znaczy to jednak, że każda strona w witrynie powinna mieć ten sam dokładny układ. Zamiast tego należy utworzyć różne układy dla określonych typów stron, a przy konsekwentnym stosowaniu tych układów ułatwisz odwiedzającym zrozumienie, jaki typ informacji znajdą na danej stronie.

5.Wiarygodność
Koniec końców, korzystanie z konwencji projektowania stron www – elementów strategii, które są już znane odwiedzającym – może pomóc Twojej witrynie zwiększyć wiarygodność. Jeśli dążysz do zbudowania witryny, która zapewnia najlepszą możliwą obsługę, wiarygodność (poziom zaufania, jaki przekazuje twoja strona) może znacznie się zwiększyć.

Chociaż powyższe zasady są świetnym punktem wyjścia, prawdziwym kluczem do dobrego projektowania stron internetowych jest przeprowadzanie testów użytkowników, zbieranie informacji zwrotnych i wprowadzanie zmian w oparciu o to, czego się nauczyłeś.